60thLogo
Babe Ruth Baseball NewLogoJPEG
Cal Ripken Division NewLogoJPEG1
Babe Ruth Softball NewLogoJPEG1
Bambino Buddy Ball NewLogoJPEG
BuiltWithNOF02
District 1 Babe Ruth Tournaments

This page last modified:  Tuesday, November 08, 2011 at 09:56 PM

Sportsmanship Award- SPIAA

Game #

Date

Time

Teams

Score

Next Game

MVP

WOW Award

1

7/15

4:00 p.m.

Cimarron River

19

Game 3 vs. SPIAA

Jared Hasik

Angel Archuletta

 

 

 

Southwest

9

Game 4 vs. Finney County

Mason Chavez

Reid Flower

2

 

6:00 p.m.

Finney County

2

Game 4 vs. Southwest

Lexes Guerrero

Ethan Yardley

 

 

 

SPIAA

13

Game 3 vs. Cimarron River

Jacob Broz

Cody Berger

3

 

8:00 p.m.

Cimarron River

23

Game 6 vs. SPIAA

Steve Lira

Jared Hasik

 

 

 

SPIAA

8

Game 5 vs. Southwest

Anthony Martinez

Caleb Neuschafer

4

6/16

10:00 a.m.

Southwest

15

Game 5 vs. SPIAA

Diego Vilarella

C.J. Houser

 

 

 

Finney County

3

3rd Runner-up

Zane Nichols

Cortez Rosales

5

 

12:00 noon

SPIAA

16

Game 6 vs. Cimarron River

Kaden Stein

Landon Walker

 

 

 

Southwest

6

2nd Runner-up

Rigo

Eric

6

7/17

6:00 p.m.

Cimarron River

13

Champion Advances to State

Angel Archuletta

Timothy Fitzgerald

 

 

 

SPIAA

11

1st Runner-up

Jacob Broz

Cody Berger

7

 

8:00 p.m.

Winner Game 6

 

 

 

 

 

 

if needed

Loser Game 6 (if 1st loss)

 

 

 

 

Sportsmanship Award- SPIAA

Game #

Date

Time

Teams

Score

Next Game

MVP

WOW Award

1

7/16

2:00 p.m.

Cimarron River

13

Game 3 vs. Finney County

Christian Martinez

Collin Ware

 

 

 

Southwest

3

Game 4 vs. SPIAA

Israel Barco

Calen Rupp

2

 

4:00 p.m.

Finney County

24

Game 3 vs. Cimarron River

Marcus Zapata

Addison DeHerrera

 

 

 

SPIAA

12

Game 4 vs. Southwest

Hunter Stephenson

Tate Shumard

3

 

6:00 p.m.

Cimarron River

16

Game 6 vs.SPIAA

Collin Ware

Saul Torres

 

 

 

Finney County

6

Game 5 vs. SPIAA

Jesse Ruiz

Braden Davidson

4

7/17

12:00 noon

SPIAA

13

Game 5 vs. Finney County

Seth Pachner

Brian Kessen

 

 

 

Southwest

11

3rd Runner-up

Dylan Hannah

Lane Madsen              Antonio McKinley

5

 

2:00 p.m.

Finney County

0

2nd Runner-up

Cesar Rivas

Ryan Sabata

 

 

 

SPIAA

20

Game 6 vs. Cimarron River

Jason Britt

Colton Downey

6

 7/18

6:00 p.m.

SPIAA

3

1st Runner-up

Michael Baeza

Collin Ware

 

 

 

Cimarron River

14

Champion Advances to State

Ross Frame

Lakin Pianalto

7

 

8:00 p.m.

Winner Game 6

 

 

 

 

 

 

if needed

Loser Game 6 (if 1st loss)

 

 

 

 

Sportsmanship Award- LAKIN

Game #

Date

Time

Teams

Score

Next Game

MVP

WOW Award

1

7/16

2:00 p.m.

Cimarron River

W

Game 3 vs. Stevens County

 

 

 

 

 

Lakin

L

Game 4 vs. Southwest

 

 

2

 

4:00 p.m.

Southwest

L

Game 4 vs. Lakin

 

 

 

 

 

Stevens County

W

Game 3 vs. Cimarron River

 

 

3

 

6:00 p.m.

Cimarron River

L

Game 5 vs. Southwest

 

 

 

 

 

Stevens County

W

Game 6 vs. Cimarron River

 

 

4

 

8:00 p.m.

Lakin

L

3rd Runner-up

 

 

 

 

 

Southwest

W

Game 5 vs. Cimarron River

 

 

5

7/17

6:00 p.m.

Cimarron River

W

Game 6 vs. Stevens County

 

 

 

 

 

Southwest

L

2nd Runner-up

 

 

6

 

8:00 p.m.

Stevens County

W

Champion Advances to State

 

 

 

 

 

Cimarron River

L

1st Runner-up

 

 

7

7/18

3:00 p.m.

Winner Game 6

 

 

 

 

 

 

if needed

Loser Game 6 (if 1st loss)

 

 

 

 

DISTRICT 1 TOURNAMENTS

Cal Ripken (9-12 Year Olds)      |      16-18 Year Olds

[Home Plate] [Kansas Babe Ruth] [Tournaments] [Data Center Information] [KBRL Hall of Fame] [KBRL Board of Directors] [Kansas Babe Ruth "Classic"] [KBRL Newsletter] [Baseball Links] [Downloadable Forms] [Kansas Babe Ruth Softball] [Bulletin Board] [Babe Ruth TV] [Umpires Page] [Fundraisers]